Pomimo bardzo intensywnego rozwoju gier komputerowych planszowe gry nadal mają swoje miejsce na rynku. Gry towarzyskie pozwalają w ciekawy sposób spędzić wolny czas z rodziną czy znajomymi. Wiele gier jest wykonana w sposób, który oferuje niezapomniane wrażenia i dobrą zabawę.

Co ma znaczenie przy wybieraniu gier planszowych?


Jeśli chce się kupić grę planszową do zabawy z dziećmi czy znajomymi warto określić cel pozyskania takiej gry. Na inne wersje można decydować się, gdy szuka się gry do grania za znajomymi, a inne gry trzeba wybierać, gdy zamierza się je wykorzystać do grania z dziećmi.

W przypadku gier dla dzieci trzeba między innymi zwrócić uwagę na to dla jakiego wieku dziecka gra jest przeznaczona. Ma to duże znaczenie, gdy gra nie ma być nadmiernie skomplikowana dla dziecka w wybranym wieku.

Gdy łamigłówki


Do popularnych gier planszowych można zaliczyć te, które pozwalają na rozwiązywanie łamigłówek. Gdy wybiera się takie gry warto zwrócić uwagę na:

  • jakość wykonania elementów,
  • zasady gry,
  • poziom skomplikowania.
    Do gier, które powalają na rozwiązywanie łamigłówek zalicza się ubongo 3d. Jest to gra, która kierowana jest do dzieci od ósmego roku życia. Jednocześnie gra jest przeznaczona zarówno dla początkujących w rozwiązywaniu łamigłówek graczy, jak też dla zaawansowanych graczy, którzy lubią bardziej skomplikowane łamigłówki.

Ubongo 3d znajdziesz na tej stronie