Szukając idealnej zabawki dla dziecka, musimy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Po pierwsze zainteresowania dziecka, które chcemy obdarować. Przecież wybrana przez nas zabawka ma sprawić radość, a nie być kolejnym niechcianym gadżetem, który w ekspresowym tempie wyląduje w kącie i będzie pokrywać się kurzem.

Kolejna ważna sprawa to bezpieczeństwo. Maluchy poniżej trzeciego roku życia nie powinny mieć dostępu do zabawek, które zawierają małe elementy. Najlepiej czytać informacje umieszczone na opakowaniach. Tam producenci wyraźnie zaznaczają, dla jakiej grupy wiekowej przeznaczona jest dana zabawka. To ważna wskazówka dla każdego kupującego.

Nie zapominajmy o  bezpieczeństwie!

zabawki

Zdecydowanie unikajmy kupowania zabawek w takich miejscach jak bazarki czy niesprawdzone aukcje internetowe. Tam często sprzedaje się podróbki, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia malucha. Sprawdzajmy, czy wybrany przez nas gadżet dla dzieci ma wszystkie niezbędne atesty wymagane na terenie Unii Europejskiej. To szczególnie ważne w przypadku zabawek przeznaczonych dla najmłodszych dzieci.

Jak kupować i nie żałować?

Na sklepowych półkach znajdziemy mnóstwo różnych produktów do wyboru. Nic dziwnego, że czasami naprawdę trudno jest się zdecydować. Zwłaszcza jeśli nie do końca wiemy co naprawdę lubi dziecko, któremu chcemy wręczyć prezent. W takich sytuacjach mogą pomóc rodzicem. To oni najlepiej znają upodobania swojej pociechy. W przypadku starszego dziecka możemy sami je dyskretnie zapytać, o jakiej zabawce tak naprawdę marzy…