Nikt nie lubi być zmuszany do nauki, a bycie ocenianym tylko wszystko pogarsza. Motywacja i inspiracja to podstawa, można uczyć się poprzez zabawę. Jest to najefektywniejszy sposób, dlatego warto sięgnąć po gry planszowe. Są one wspaniałą formą rozrywki i jednocześnie rozwijają wiele umiejętności.

Jeśli ktoś myśli, że planszówki to nudne przesuwanie pionków po planszy, to jest w dużym błędzie. Gry planszowe można polecić dosłownie każdemu, niezależnie od wieku, preferencji, zainteresowań czy życiowych aspiracji.

Czego mogą nauczyć gry planszowe?

Obecnie poważnym problemem jest izolowanie się od innych, narastające uczucie osamotnienia. Niektórzy odczuwają wyobcowanie nawet podczas przebywania w tłumie. Wiele osób żyje w ciągłym pędzie, gonieniu za dobrami materialnymi, nie ma czasu i często nawet ochoty na wchodzenie w interakcje z innymi, zacieśnianie więzi. Utrudniają to również media społecznościowe, które odrywają od rzeczywistości i przenoszą do wirtualnego, wyimaginowanego świata, w którym wiele rzeczy jest sztucznych, przerobionych, niemających za wiele wspólnego z autentycznością. Rozwój technologii ma wiele zalet, ale też mnóstwo wad. Warto oderwać się od elektroniki i zacząć przebywać z bliskimi, znajomymi. Wyjdzie to każdemu na dobre, a wspólny czas można spędzać podczas grania w planszówki.

Jest to bardzo pasjonujące zajęcie, pełne ekscytacji, dostarczające mnóstwo okazji do śmiechu. Ponadto gry planszowe rozwijają mózg i wyobraźnię. Jak widać, nie trzeba mieć nawet dostępu do prądu, aby wspaniale się bawić i jednocześnie uczyć. Gry planszowe ćwiczą spostrzegawczość, refleks i logiczne myślenie. Wymagają one zaangażowania i koncentracji, chronią przed rozwojem Alzheimera czy demencji. Jako że człowiek uczy się przez całe życie, to każdy moment jest dobry na to, aby sięgnąć po gry planszowe. Nie są one przeznaczone wyłącznie dla dzieci. Zamiast wpatrywać się całymi dniami w ekrany emitujące niebieskie światło, które pogarsza widzenie i osłabia narząd wzroku, to warto mieć w zanadrzu planszówki, które pozwolą odpocząć oczom.