Jesień życia nie musi oznaczać konieczności rezygnowania ze swoich przyzwyczajeń oraz ulubionych zajęć w tym hobby jakim jest czytelnictwo. To samo dotyczy osób które mają problemy ze wzrokiem w postaci krótkowzroczności lub niedowidzenia. Bariery, które kiedyś były rzeczywistym problemem, współcześnie są tylko niewielkim utrudnieniem. Wydawcy oraz producenci dokładają wszelkich starań, aby czytelnictwo w Polsce się rozwijało.

Ułatwienia dla osób niedowidzących – gra mówiona oraz duża czcionka

Wsparciem dla osób słabowidzących są specjalne odtwarzacze które umożliwiają odsłuchiwanie treści książek. Książki w formie cyfrowej sprawdzają się doskonale podczas podróży, na wakacjach a także podczas zwykłego odpoczynku.

Drugim rozwiązaniem, coraz bardziej popularnym są gry planszowe z powiększoną czcionką. Poza umożliwieniem odczytania treści kolejną zaletą tego typu pozycji jest ochrona przed nadmiernym zmęczeniem oczu oraz ich nadwyrężaniem.

Większość gier planszowych https://egmont.pl/Gry-planszowe/Gry-edukacyjne,267270,k.html posiada ponadto odpowiedni typ czcionki ułatwiający rozpoznawanie liter, optymalne ułożenie treści oraz odpowiednio dobrany i dopasowany kontrast. Sprawia to, że korzystanie z nich jest bardzo komfortowe.

Gry planszowe dla wymagającego gracza

Pozycje wydawnicze tego typu gier uzupełniane są o coraz to nowsze tytuły. Współcześnie dostępne są publikacje z gatunków takich jak kryminał, sensacja, thriller, literatury faktu, różnego rodzaju powieści a także z gatunku fantastyki. Szeroki wybór sprawia, że każdy kto boryka się z problem niedowidzenia znajdzie coś co trafi w jego gusta.