Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego jak wyglądają popularne dziś gry planszowe czy karciane. Proste gierki nie wymagające wysiłku umysłowego nie są dziś już popularne. Zastąpił je skomplikowane, wymagające myślenia gry strategiczne.

Planszowe gry strategiczne

W planszowych grach strategicznych najczęściej wykorzystuje się przeróżne figurki. Warto zauważyć, że jest wiele osób, które bardziej zainteresowane są figurkami, niż samymi grami. Tworzą oni kolekcje figurek, którymi chwalą się przed znajomymi. Przykładem takich figurek do gier są adepta sororitas, dostępne w bardzo wielu sklepach. Dostępność takich figurek jak adepta sororitas jest duża z racji tego, iż popyt na nie jest ogromna.

Poziom trudności

Generalnie, zrozumienie samych zasad większości gier nie jest trudne. Co innego jednak zrozumienie zasada a co innego nauczenie się gry na wysokim poziomie. Ażeby stać się specjalistą od gier planszowych trzeba rozegrać zwykle setki partii. Potrzebne jest niewątpliwie duże doświadczenie. Warto zauważyć, że najlepsi gracze biorą udział w oficjalnych turniejach, które często są organizowane z dużym rozmachem. Wysokość nagród na tego typu turniejach mogłaby z pewnością wiele osób bardzo zaskoczyć.