Aktualnie swój wolny czas ludzie spędzają głównie przed ekranami telewizorów i komputerów. Dorośli w żadnym wypadku nie sięgają po dawniej często przez nich wykorzystywane gry planszowe, sądząc, że są one odpowiednie wyłącznie dla dzieci. Nic bardziej mylnego! Taka rozrywka nie dość, że spodoba się każdemu, to nawet osobie dorosłej przyniesie wiele korzyści.

Chwila odpoczynku od technologii

Lekarze już od wielu lat ostrzegają swoich pacjentów, że zbyt długa ilość czasu spędzana przed urządzeniami elektronicznymi może się dla nich źle skończyć. Doprowadza do bólów głowy, problemów ze wzrokiem, a nawet depresji i osłabienia. Warto zatem czasem oderwać się od laptopa i na kilka minut usiąść chociażby przy planszówce.

Idealna rozrywka na przyjęcia

Gospodarze imprez zazwyczaj mają spory problem z doborem odpowiednich atrakcji. A wystarczy, że na swojej domówce rozłożą towarzyską grę planszową, przedstawią jej zasady i zachęcą do gry wszystkich gości. Taka zabawa sprawi, że wszyscy szybciej złapią ze sobą dobry kontakt i tym samym będą mogli czerpać większą przyjemność z pobytu na przyjęciu.

Stymulacja umysłu

Wbrew pozorom gra planszowa zapewnia człowiekowi nie tylko rozrywkę, bo potrafi także świetnie stymulować umysł. Wystarczy po prostu sięgnąć po gry logiczne, np. popularne szachy, aby popracować nad koncentracją, szybkością myślenia czy umiejętnościami strategicznymi. Nauka połączona z zabawą zawsze jest najbardziej efektywna, dlatego warto przekonać do niej przede wszystkim dzieci.