Prezenty dla dzieci wchodzących pomału w okres dojrzewania bywają naprawdę kłopotliwe. Jeszcze do niedawna książka stanowiła idealny upominek dla każdego niemal na każdą okazję. Dzisiejsi młodzi dorośli nie przepadają za literaturą, ale czy na pewno? Być może istnieje sposób, by przekonać ich do czytania. Zapraszamy do lektury!

Spora część chłopców interesuje się sportem. Wielu z nich jest fanami, zarówno piłki nożnej, która ciągle jest najbardziej popularną dyscypliną sportową, jak i innymi dziedzinami takimi jak skoki narciarskie, koszykówka czy tenis. Idealnym prezentem, który można im podarować jest więc książka lub album, dotycząca ulubionej dyscypliny lub konkretnego sportowca. Taki upominek z pewnością sprawi im wiele radości. Ulubieni sportowcy często bowiem bywają dla swoich młodych fanów autorytetami i informacje na temat ich życia prywatnego, dzieciństwa oraz tego, jak doszli na szczyt, które można wynieść z lektury mogą okazać się niezwykle inspirujące dla nastolatków.

Jeżeli nie ma się pewności, co do najbardziej lubianych sportowców osoby, którą zamierza się obdarować najbezpieczniejszym wyjściem będzie postawienie na najbardziej popularne tematy. Książki sportowe, jakie warto kupić w takiej sytuacji to: autobiografia Roberta Lewandowskiego, album o Leo Messim lub Cristiano Ronaldo. Dobrym pomysłem będzie również zakup książki o historii danej dyscypliny lub historycznych sportowcach takich jak: Muhammad Ali, Michael Schumacher, Diego Maradona czy Rocky Marciano.