Gry planszowe familijne to doskonały wybór dla całej rodziny. Spędzanie czasu na graniu w gry planszowe, jest doskonałą alternatywą dla przesiadywania przed telewizorem bądź też komputerem. Gry planszowe potrafią znacznie zacisnąć więzi pomiędzy kolejnymi pokoleniami i dać wiele radości w wolne wieczory. Dlatego też warto wybierać gry planszowe familijne, które dostarczają wiele rozrywki oraz pomagają poszerzyć dotychczasową wiedzę.

Jakie gry warto wybierać?

gry familijneBardzo ciekawą grą jest gra o nazwie Cortex. Jest to prawdziwa gimnastyka dla mózgu, ponieważ cała zabawa polega na szybkim odgadywaniu odpowiedzi. Każda tura posiada coś w rodzaju ośmiu wyzwań, na które należy prawidłowo odpowiedzieć.

Kolejną wciągającą grą dla całej rodziny jest gra o nazwie Dixit. Jest to gra stworzona dla osób, które posiadają bujną wyobraźnię i chciałyby ją w jakiś sposób wykorzystać. Każdy z graczy losuje karty za pomocą których ma wymyślić skojarzenia oraz historie.

Osobom, które lubią rysować i odgadywać przeróżne łamigłówki, na pewno spodoba się gra o wdzięcznej nazwie „Podaj dalej”. Gra ta opiera się na podobnych zasadach, co głuchy telefon, tyle że tym razem należy także rysować!

Gry planszowe to doskonała forma rozrywki dla całej rodziny i warto mieć przynajmniej kilka planszówek w domu, które z całą pewnością będą doskonałym rozwiązaniem na nudny wieczór. Gry tego typu pomagają także rozwinąć wiele umiejętności oraz nauczyć się nowych, przydatnych rzeczy, które zwłaszcza u dzieci, zaprocentują na przyszłość.