Kto uwielbia gry logiczne z pewnością zakocha się również w grze Ubongo. Ostatnio wydawnictwo zaproponowało nową wersję tej gry – karcianą. Gry, które można schować do plecaka zawsze będą chętnie kupowane, ponieważ nie zajmują dużo miejsca i wszędzie można je ze sobą zabrać. Taka wersja zabawy z pewnością przekona do siebie jeszcze większe grono fanów.

Rozgrywka inna niż w standardowej wersji

Klasyczna wersja Ubongo rozgrywa się w zupełnie inny sposób, więc komu spodobała się tradycyjna wersja, po prostu musi zainwestować również w wersję karcianą – na pewno nie będzie rozczarowany! Rozgrywka składa się tutaj z 6 rund, a zadaniem graczy jest jak najszybsze rozwiązanie łamigłówki z kart. Każdy otrzymuje 9 kart, a z 7 z nich trzeba ułożyć połączenia. Kto pierwszy – ten zyskuje najwięcej punktów.

Sposób na świetną zabawę

Ubongo gra (https://egmont.pl/Ubongo,3911681,p.html) karciana zyskała od razu po premierze spore grono zwolenników. W swojej prostocie gra jest po prostu genialna. Nie trzeba długo zastanawiać się nad zawiłymi zasadami – talię kart wyciąga się z pudełka i praktycznie od razu zaczyna grać. To największa zaleta tej zabawy. Przede wszystkim gra jest wciągająca, a przecież o to właśnie w tym chodzi. Ubongo to świetny prezent dla dzieci powyżej 8 lat – zapewni dobrą zabawę oraz nauczy skupienia.